تزریق چربی در صورت
جهت مشاهده گالری تصاویر اینجا کلیک نمایید

 

 

مزایای این روش :

 

  • استفاده از چربی بدن فرد بدون بروز هیچ گونه حساسیت
  • عوارض نادر
  • دائمی
  • بدون جراحی
  • ایجاد تغییرات چشمگیر و بینظیر در صورت

 

1- هدف از تزریق چربی چیست ؟

2- موارد کاربرد تزریق چربی در صورت چیست ؟

3- چربی تزریق شده در صورت چه می شود ؟

4- مزیت چربی نسبت به سایر فیلرها چیست ؟

5- آیا نتیجه تزریق چربی دائمی است ؟

6- تکنیک تزریق چربی چگونه است ؟

7- روزهای بعد از تزریق چه میشود ؟

8- عوارض تزریق چربی کدام است ؟

9- آیا تزریق چربی در غیر از صورت هم کاربرد دارد ؟

10- نکته قابل توجه

 

1- هدف از تزریق چربی چیست ؟

- جوانسازی و پرشدن صورت

- حجم دادن لب ها

- پرکردن خطوط و چروک های عمیق صورت

- تزریق چربی بهترین روش کاهش چین و چروک و جوانسازی صورت و جایگزین نسبی جراحی لیفتینگ صورت می باشد. همچنین چربی جهت کاهش توکشیدگی ناشی از اسکارهای جای جوش و جای بریدگی ها و همچنین پر کردن نواحی ضعیف و لاغر صورت مثل گونه ها و همچنین حجم دادن لب ها کاربرد دارد. در این روش چربی های بدن خود فرد از جایی از بدن مثل شکم یا ران ها برداشته شده و طی تکنیک مخصوصی به صورت Microdroplet های خالص شده در می آید و سپس طی بی هوشی بی حسی موضعی در قسمت های مختلف صورت تزریق میشود.

بازگشت

 

2- موارد کاربرد تزریق چربی در صورت چیست ؟

- برجسته کردن لب ها

- رفع کردن چروک های عمیق صورت

- پر کردن مناطق لاغر و فرورفته صورت مثل گونه ها و زیر چشم ها

- پر کردن خط خنده و خطوط اطراف دهان

- پرکردن اسکارهای ناشی از توکشیدگی اسکار کنه و بریدگی های قدیمی

- جوانساری کامل صورت ( طی روند پیرشدن یا Aging چربی پوست تحلیل می رود که باعث میشود پوست صورت شل و آویزان شود که با تزریق چربی این نقص بهبود می یابد

بازگشت

 

3- چربی تزریق شده در صورت چه می شود ؟

چربی تزریق شده نوعی پیوند سلولی می باشد که از جایی از بدن به جای دیگر بدن انجام می شود و بطور متوسط 50 درصد از سلول های پیوندی بطور موفقیت آمیز زنده مانده و جزو بافت های صورت می شوند. این 50 درصد باقی مانده بطور دائم در صورت باقی می مانند. پس از آنجایی که حدود 50 درصد سلول های پیوند شده، نمی گیرد و از بین می زوند ( که این روند طی حدود 12 هفته رخ میدهد ) معمولا بعد از 6 ماه تا یکسال تزریق چربی تکمیلی برای دومین بار ممکن است نیاز باشد تا میزان بزرگ شدن و پرشدن مورد نظر به میزان دلخواه برسد.

بازگشت

 

4- مزیت چربی نسبت به سایر فیلرها چیست ؟

معمولا فیلرهای موجود در بازار انواع ژل های تزریقی می باشند که هرکدام معایب خود را دارند، مثلا موقتی هستند، جسم خارجی هستند و ممکن است باعث ایجاد آلرژی شوند، در حجم زیاد بسیار گران بوده و مقرون به صرفه نمی باشند و ژلهای طولانی اثر یا دائم مشکل جابجا شدن و حرکت زیرپوست را به همراه دارند. در مقایسه چربی از بافت بدن خود فرد می باشد و باعث عکس العمل یا آلرژی نمی شود، جابجا نمی شود و 50 درصد آن که در بدن زنده می مانند دائمی می شوند. همچنین در حجم زیاد در دسترس می باشند و برای پرکردن کل صورت ( حدود 50 تا 100 سی سی ) و مناطق وسیع مشکلی ندارد.

بازگشت

 

5- آیا نتیجه تزریق چربی دائمی است ؟

معمولا حدود 30 تا 70 درصد ( متوسط 50 درصد ) چربی تزریقی برای همیشه در بافت های صورت باقی می ماند ولی از آنجایی که این درصد متغیر می باشد تزریق بار دوم 6 ماه تا یک سال بعد می تواند انجام شود. یادآوری می کنم چربی تزریقی جز بافت های خود بدن میشود و در صورت چاق یا لاغر شدن می تواند در درازمدت کم و زیاد شود.

بازگشت

 

6- تکنیک تزریق چربی چگونه است ؟

تحت بی حسی موضعی حدود 100 تا 200 سی سی چربی از ناحیه شکم یا ران ها توسط یک مکش خفیف از یک سوراخ کوچک روی پوست تخلیه می شود سپس با یک دستگاه مخصوص ( سانتریفوژ ) بصورت Mirodroplet  های خالص شده در می آید و سپس با بی حسی موضعی به محل مورد نظر تزریق می شود. چنانچ شما کاندید لیپوساکشن یا لیزرلیپولیز می باشید می توانید همزمان تزریق چربی هم انجام دهید. ( البته قبل از تاباندن لیزر، چربی مورد نیاز برای تزریق با مکش خفیفی تخلیه میشود، سپس قسمت عمده باقیمانده چربی های شکم یا رانها تحت لیرلیپولیز قرار می گیرد.)

بازگشت

 

7- روزهای بعد از تزریق چه میشود ؟

معمولا طی هفته اول تورم زیادی در صورت وجود دارد، سپس بسیار کمتر می شود و نمای صورت غیرعادی نمی باشد. ولی جذب کامل کلیه ورم ها و بافت های مرده حداقل 6 هفته زمان نیاز دارد و سپس نتبجه نهایی بعد از 6 هفته معلوم میشود. مرحله دوم تزریق زودتر از 6 ماه انجام نمی شود.

بازگشت

 

8- عوارض تزریق چربی کدام است ؟

معمولا باید چربی به مقدار کم تزریق شود، زیرا در صورتی که مقدار زیادی از چربی در صورت باقی بماند منجر به تورم و ناهمواری می شود که در این صورت باید تخلیه شود. از طرفی عارضه شایع تزریق چربی عدم تقارن جزئی است که می توان آنرا در مرحله دوم تزریق اصلاح کرد.

بازگشت

 

9- آیا تزریق چربی در غیر از صورت هم کاربرد دارد ؟

بله، مناطق نامبرده در ذیل را می توان توسط تزریق بزرگ و برجسته کرد که البته درباره مسائل و شرایط آن باید با پزشک خود صحبت کنید:

لب ها، گونه ها، سینه ها و باسن در خانم ها، پشت دست ها و دور چشم ها

بازگشت

 

10- نکته قابل توجه

همراه با تزریق چربی تعداد کمی از سلول های زاینده ( Stem cell ) به صورت وارد میشود که این سلول ها باعث ساخته شدن کلاژن جدید می شوند، پس چربی علاوه بر اینکه یک پرکننده و حجم دهنده صورت می باشد اجزاء بسیار ارزشمندی را هم وارد صورت می کند و باعث جوانسازی مضاعف می شود. انجام همزمان تزریق چربی، جراحی پلک ها و لایه برداری پوست صورت، تزریق چربی و رفع غبغب توسط لیزرلیپولیز مجموعه بسیار ارزشمندی جهت جوانسازی کامل صورت فراهم می کند و تغییرات قابل توجهی در صورت به همراه دارد.

بازگشت